A kukorica gyomirtása

   A kukorica gyomirtásának szükségessége ugyanúgy nem kérdés, mint az árukínálat bősége ennél a szegmensnél. Mindenki tudja, hogy egy jól kivitelezett gyomirtás alapjaiban határozza meg a későbbi munkaműveletek sikerességét, végeredményben a jövedelmezőséget.
  A termesztéstechnológia kiemelten fontos tényezője a gyomirtás. A preemergens kijuttatásnak nyilván rengeteg előnye van, de az utóbbi időben nagy népszerűségnek örvend az úgynevezett késői poszt technológia, amely akár 20%-ot is el tud vinni a kukoricatermésből. Tudatosan ki kell használnunk az elérhető legkorszerűbb megoldásokat, hiszen rendelkezésünkre állnak azok a herbicidek, amelyek okszerű használatával segíthetjük a kedvezőbb terméspotenciál kihasználását.
A Sulcotrek® egy triazinos kombináció, hatóanyaga a sulcotrion 173 g/l; illetve a terbutilazin 327 g/l. Akészítmény megfelel a ma elérhető legkorszerűbb technológia elvárásainak, vezérhatóanyaga a sulcotrion a növények (HPPD) enzimjét gátolja, amely szuperszelektivítást és széles hatásspektrumot biztosít. A sulcotrion, az egyik leghatásosabb HPPD gátló, kizárólag az ADAMA portfoliójában található meg, amelynek előnyei közül a tartamhatása (a korai posztemergens szegmensben), az utóvetemény megválasztását nem korlátozó tulajdonsága, néhány különösen nehezen irtható gyom (pl. köles) elleni kiemelkedő hatása érdemel kitüntető figyelmet.

A kukoricanövény fejlettségétől függetlenül magról kelő kétszikű gyomnövények 2-4 leveles, magról kelő egyszikű gyomnövények 1-3 leveles fejlettségi állapotában javasolt az alkalmazása. Széles hatásspektrumának köszönhetően, többek között: köles, muhar, parlagfű, libatop, napraforgó árvakelés, csattanó maszlag, szerbtövis varjúmák, szőrős disznóparéj ellen is hatékony.
Infomacio:
 A készítmény egy vegetációs időszakban csak egy alkalommal használható!

     

A készítményt a kukorica (takarmány) vetése után, kelése előtt (preemergensen), vagy a kukorica kelése után posztemergensen kell kijuttatni. Preemergens felhasználás esetén jól elmunkált aprómorzsás talajfelszínre kell kipermetezni 2,0-2,2 l/ha dózisban. A készítményt korai posztemergensen, vagy posztemergensen a kultúrnövény 2 leveles fejlettségétől 6 leveles állapotáig, a gyomnövények fejlettségéhez igazítva, a magról kelő kétszikű gyomnövények 2-4 leveles, a kakaslábfű (Echinochloa crus-galli) 1-3 leveles fejlettségi állapotában kell kijuttatni 1,75-2,2 l/ha dózisban. Kakaslábfű ellen önmagában kijuttatva a magasabb dózis (2,2 l/ha) szükséges.

  A főnövény kipusztulása esetén csak kukorica vethető szántást követően.
  Normál vetésváltás esetén utóveteményként a készítménnyel történő kezelést követően 90 nap elteltével, ősszel kalászos kultúra, tavasszal bármilyen kultúrnövény vethető.
 Légi kijuttatás: nem engedélyezettk:
 HATÁSSPREKTUM:
A Sulcotrek elsősorban magról kelő kétszikű gyomnövények ellen hatékony. Érzékeny gyomnövények: parlagfű, fehér libatop, napraforgó árvakelés, csattanó maszlag, szerbtövis, varjúmák, szőrös disznóparéj, köles, muhar.
Hatásfokozás céljából a permetléhez 0,5 l/ha dózisban tapadásfokozó adalékanyag (pl. Microbio) hozzáadása javasolt.
   A Sulcotrek pendimetalin hatóanyagú készítménnyel (adjuváns) való kombinálása javasolt kakaslábfűvel fertőzött területeken 2 l/ha dózisban 0,5 l/ha adjuváns hozzáadásával. A kombinációval nem csak az egyszikűek elleni hatékonyság biztosítható, hanem a kétszikűek elleni gyomirtó spektrum is bővíthető.
                                          A paradicsomvész


Népszerű bejegyzések

Kakukkfű tea hatása: Rejtett gyógyhatások felfedezése

A koleszterin szintjének csökkentése, szivbarát élelmiszerek segitsegevel

A citromfű tea meglepő gyógyhatásai